چیزهایی که درباره جوشکاری باید بدانیم

چیزهایی که درباره جوشکاری باید بدانیم

1-              جوشکاری نیازی به مدرک آکادمیک ندارد

جوشکاری شغلی است که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارد. جوشکارها میتوانند با گذراندن یک دوره کوتاه 9 ماهه فعالیت خود را آغاز کرده و درآمد خوبی کسب کنند. جوشکارها معمولا بر اساس مهارتشان در انجام کار قضاوت میشوند و قبل از واگذاری کار از آنها آزمون عملی گرفته میشود.

2-              جوشکاران مسیرهای شغلی متعددی را برای انتخاب کردن دارند

جوشکاری شغلی است که در آن میتوان در بسیاری از صنایع مشغول کار شد. جوشکارها تقریبا در همه صنایع مورد نیاز هستند و آن دسته از افرادی که میخواهند کار خود را به صورت حرفه ای تر انجام دهند و پیشرفتی در آن داشته باشند میتوانند با گذراندن دوره های اضافی به این مرحله دست یابند. لیست زیر شامل زمینه­هایی است که جوشکاران در آن قابلیت فعالیت کردن را دارند:

  • بازرسی
  • مهندسی
  • رباتیک
  • تحصیلات
  • مدیریت پروژه
  • بازار آزاد

 

ساخت درب و پنجره فلزي در تهران

جوشكاري سيار در جنوب تهران

جوشكاري سيار در شمال تهران

جوشكاري سيار در غرب تهران

جوشكاري سيار در شرق تهران

نمونه كارهاي آهنگري سيار در تهران

3-              فرصت­های باور نکردنی سفر به فضا

آیا میدانستید که جوشکاری در همه جا کاربرد دارد و حتی اعماق اقیانوس ها و فضای خارج از جو زمین نیز مستثنی نیستند. به عنوان یک جوشکار بدون شک شما نیز سفرهای زیادی را تجربه خواهید کرد. همانطور که میدانید شغل­هایی که نیاز به سفر کردن دارند بیشترین درآمد را برای شما به همراه خواهند داشت و ظرفیت این شغل نیز به سادگی پر نخواهد شد. جوشکارانی که برای انجام کارشان همواره در سفر هستند جنگجویان جاده نامیده میشوند. این نوع سبک زندگی یک فرهنگ است و بسیاری از افراد در سر تا سرجهان این گونه زندگی میکنند. تعداد کمی از جوشکاران وجود دارند که به معنای واقعی کلمه در جاده­ها زندگی میکنند و هر شب خارج از منزلشان غذا میخورند و برای سفر با نقاط مختلف جهان پول خوبی را نیز دریافت میکنند. مثال­هایی از این دسته سفرها در این شغل عبارتند از:

جوشکاری ایستگاه­های صنعتی

جوشکارانی که در ایستگاه­های صنعتی کار میکنند از مکانی به مکان دیگر سفر میکنند و به صنایعی که محصولاتی را تولید میکنند کمک میکنند که عملیات تولیدشان را بدون دردسر و توقف ادامه دهند. مشکلات به وجود آمده برای واحدهای صنعتی معمولا از چند روز تا چند ماه طول میکشد. برای بیشتر افرادی که این کار را انجام میدهند این سفرها تا شعاع 1000 مایلی خانه­شان میباشند و آنها معمولا 6 ماه را در جاده­ها میگذرانند و 6 ماه دیگر سال را به استراحت خود تخصیص میدهند. این شغل چندان هم بد به نظر نمیرسد، این طور نیست؟

جوشکاری ساخت و تعمیرات کشتی

صنعت ساخت کشتی به دلیل نیاز داشتن به جوشکارهای ماهر دارای مکان­هایی برای اسکان جوشکاران میباشد. کارخانه­های کشتی سازی همواره هنگام استخدامی­های بزرگ جوشکارهایی با نام " پیمانکاران مستقل" را برای انجام کارشان انتخاب میکنند. این کارخانه­ها به افراد حتی کارآموزی­های با حقوق را نیز پیشنهاد میدهد. انواع کشتی هایی که یک جوشکار میتواند به ساخت آن کمک کند شامل قایق های تحقیقاتی کوچک تا کشتی های هواپیما بر بزرگ میشود. افرادی که در این شرکت­ها کار میکنند معمولا به بنادری که پروژه باید در آن تحویل داده شود سفر میکنند. کارهای ساخت و تعمیر کشتی بسته به شرایط ممکن است از چند هفته تا چند سال طول بکشد. در این صنعت افراد به تمام نقاط جهان سفر میکنند. جوشکارهایی که در تعمیر و نگهداری کشتی تخصص دارند سالانه به معنای واقعی کلمه به تمام نقاط دنیا سفر میکنند. شما ممکن است یک هفته را در ایالات متحده آمریکا بگذرانید و هفته بعد به ژاپن سفر کنید. اگر در صنعت کشتی سازی کار کنید ممکن است از این که یک ماه دیگر کجا خواهید بود اطلاعات چندانی در دست نداشته باشید.

پشتیبانی نیروهای مسلح توسط جوشکاری

نیروهای مسلح و ارتش همواره به جوشکاران برای پشتیبانی نیاز دارند. این شغل­ها معمولا توسط پیمانکارهایی که با ارتش برای پشتیبانی و نگهداری تجهیزات و همچنین ساخت مقرها قرارداد دارند اداره میشوند. بعضی کارهایی که توسط آنها انجام میشود شامل لوله کشی، تعمیر محفظه­ها و نگهداری وسایل نقلیه نظامی میباشد. جوشکارهایی که این دسته از کارها را انجام میدهند به احتمال زیاد با فاصله بسیار زیادی از شهر و خانه خود مانند افغانستان و سایر کشورها مجبور به انجام کار خود میشوند. خاورمیانه جای بسیار خطرناکی برای جوشکاران به حساب می­آید ولی حقوق پرداختی در این مکان ها کاملا ارزش این ریسک را دارد.

تعمیرات و نگهداری کشتی درون کشتی

زندگی میتواند به معنی کار کردن در یک کشتی و نگهداری و تعمیر آن و در نتیجه در امان نگه داشتن افراد کشتی از آسیب­های وارد شده به آن باشد. این نوع کار نیازمند این میباشد که جوشکار هنگامی که کشتی به تمام نقاط جهان سفر میکند به طور دائم در کشتی زندگی کند. کشتی­ها هنگامی که در دریا هستند همیشه نیاز به تعویض لوله­ها و نگهداری دارند. شما با کار کردن در چنین کشتی هایی به معنای واقعی کلمه ممکن است هر هفته در یک کشور جدید باشید. جوشکارهایی که در کشتی های تفریحی کار میکنند اتاق مجانی دریافت میکنند و برای سفر هزینه­ای را پرداخت نمیکنند و همچنین از غذای مجانی کشتی استفاده میکنند که به معنی این است که میتوانند زندگی­ای را تجربه کنند که هر شخصی ممکن است فقط برای یک بار در عمرش بتواند از آن استفاده کند.

لوله کشی

جوشکاران که کارهای لوله کشی انجام میدهند به تمامی نقاطی که در آنها خط لوله وجود دارد و یا در حال نصب شدن است سفر میکنند. این نوع شغل نیازمند زندگی در جاهای دور افتاده­ای همانند نقاطی از کانادا و آلاسکا میباشد. این نوع جوشکاران تا زمانی که پروژه به آنها نیاز داشته باشد مسافرت میکنند. در بعضی موارد شرکت ها جوشکارها را برای تعطیلات به سفر راهی میکنند.

ورزش­های موتوری

6welding

همگی مسابقات NASCAR و مسابقات ماشین ها و موتورهای دیگر را در تلوزیون دیده­اند اما آیا میدانستید که جوشکارها نیز همراه تیم فنی به مسابقات راهی میشوند؟ جوشکاری یک حرفه بسیار مهم برای هر ورزش از این قبیل میباشد و دلیل این امر این است که هر قطعه فلزی به طور خاصی تولید میشود. تیم­های مسابقه­ای NASCAR ماشین های خود را از صفر تا صد میسازند و همین امر نیاز شدیدی به جوشکاری دارد. جوشکارها باید به هر جایی که تیم آنها سفر میکنند بروند. این شغل بسیار هیجان انگیز است و بسیاری از افراد دوست دارند که جزئی از آن باشند.

جوشکاری زیر سطح دریا

7welding

جوشکارها میتوانند در کف اقیانوس­ها نیز کار خود را انجام دهند. این یک کار بسیار تخصصی است که افراد زیادی قادر به انجام آن نیستند و شما را به جاهایی میکشاند که هیچکس قبل از شما به آنجا نرفته است. جوشکاران زیر سطح دریا از یک مکان به مکان دیگری برای پروژه جدید سفر میکنند. بعضی از این افراد فقط در کشور خود میمانند در حالی که بعضی دیگر تصمیم میگیرند که به کشورهای دیگر بروند و در سفر باشند. برای افرادی که راه دوم را انتخاب میکنند و در کار خود خبره هستند همیشه درخواست های کاری وجود دارد. جوشکارهای زیرآبی ملزم هستند که دوره های غواصی خاصی را بگذرانند که به آنها اجازه میدهد که در مدت زمان کمتر از یک سال تبدیل به یک جوشکار زیرآبی شوند.

4-              همواره نیاز شدیدی برای جوشکاران ماهر وجود دارد

جوشکاری یکی از معدود شغل­هایی است که در تمام زمان­ها بازار کار دارد. به دلیل این که جوشکارها تقریبا در همه صنایع مورد نیاز هستند آنها این قابلیت را دارند که صنعتی که در آن مشغول هستند را بدون عوض کردن شغلشان جایگزین کنند. در واقع تمامی شغل­ها نکات مثبت و منفی دارند و یکی از نکات مثبت این شغل این است که درخواست کاری برای جوشکاران تمامی ندارد و البته جوشکاران برای کاری که انجام میدهند حقوق خوبی را دریافت میکنند.

5-              قابلیت دریافت حقوقی برابر یک دکتر یا وکیل

آیا میدانستید که حقوق یک جوشکار ماهر میتواند به اندازه یک دکتر یا وکیل باشد؟ جوشکاری از آن دسته از مهارت­هایی است که به شما قابلیت دریافت حقوق­های شش رقمی و بسیار بالا را میدهد و نیازی به مدرک آکادمیک ندارد.

یک جوشکار چقدر درآمد دارد؟

مهمترین سوالی که همه میخواهند به جواب آن برسند این است که جوشکارها چقدر درآمد دارند. جوشکارهای بسیار ماهر و خبره که میتوانند به نقاط مختلف جهان سفر کنند و شرایط سخت تاثیری روی آنها ندارد میتوانند بیشتر از 10000000 دلار در سال درآمد داشته باشند. نکات کلیدی که نباید فراموش شود این است که آنها کار خود را در دورترین نقاط و خطرناک ترین شرایط انجام میدهند. نمونه هایی از حقوق دریافتی جوشکاران به این صورت میباشد:

  • جوشکارهای مشغول در صنعت لوله کشی که به نقاط مختلف سفر میکنند چیزی بین 5000000 و 18500000 دلار در سال درآمد دارند
  • جوشکارهای غواص میتوانند حدود 10000000 تا 20000000 دلار در سال درآمد داشته باشند
  • جوشکارهای ابزار آلات نظامی در خاورمیانه بین 16000000 تا 20000000 دلار در سال درآمد دارند

حقوق­های دریافتی در جوشکاری بسته به صنعتی که افراد در آن مشغول هستند بسیار متغیر است. مهمترین نکته در تعیین درآمد شما میزان مهارت شماست و این نکته که آیا حاضر هستید برای کسب درآمد بیشتر دور از خانه­تان کار کنید بسیار حائز اهمیت میباشد. کارهای جوشکاری که در شهر خودتان به شما پیشنهاد میشوند ممکن است درآمد زیادی برای شما نداشته باشد و یا مهارت زیادی را نیاز داشته باشد. از طرف دیگر اگر یک هنرجو مهارت جوشکاری لوله را بیاموزد و مشتاق سفر نیز باشد درآمدش تقریبا به طرز غیر قابل باوری زیاد است. به عنوان یک جوشکار بسته به زحمتی که میکشید میتوانید درآمد بیشتری کسب کنید. شما هم میتوانید فقط 2000000 دلار در یک سال به دست بیاورید و در فقر زندگی کنید و یا میتوانید حرفه خود را به طور جدی تری دنبال کنید و به تبع پول بیشتری در بیاورید. جوشکاری فرصت شغلی است که به کسانی که آن را انتخاب میکنند این اجازه را میدهد که بسته به تلاششان تا هر سقفی که میخواهند پول دربیاورند.

6-              جوشکاری به هیچ وجه به محیط زیست آسیبی وارد نمیکند

شغل­های سبز شغل­هایی هستند که به محیط زیست آسیب چندانی نمیرسانند و در حال حرکت در همان مسیری هستند که صنعت انرژی در آن گام نهاده. امروزه نیاز شدیدی به انرژی جایگزین احساس میشود اما هیچ کس نمیداند سرانجام کدام منبع انرژی پاک به عنوان منبع اصلی به کار میرود. اتحادیه دانشمندان نگران درباره این موضوع جملات زیر را درباره انرژی جایگزین سوخت­های فعلی بیان کرده است:

" هیچ راه حلی به تنهایی نمیتواند نیازهای آینده جامعه ما را برطرف کند. اما پاسخ این سوال را میتوان در جمعی از تکنولوژی­های انرژی مختلف یافت که هدف مشترکی را دنبال میکنند. آنها منابع طبیعی ما را تمام نمیکنند و محیط زیست را تخریب نمیکنند. منابع تجدید شدنی انرژی در چرخه های طبیعی اختلالی وارد نمیکنند و منابعی که همیشه وجود داشته اند را به انرژی قابل استفاده برای بشر تبدیل میکنند."

برای یک جوشکار فرقی ندارد که کدام منبع انرژی در آینده این رقابت را خواهد برد. به دلیل این که به هر حال جوشکارها در هر صنعتی که در آن فلز وجود دارد مورد نیاز هستند. بهترین و بدون ریسک ترین شغل برای افرادی که شغل­های آزاد را انتخاب میکنند جوشکاری است به دلیل این که همه صنایع به آن نیاز دارند.

7-              دورنمای آینده جوشکارها بی نظیر است

همیشه جوشکارها و جوشکاری مورد نیاز میباشد و این موضوع که وضعیت اقتصاد چگونه است ذهن جوشکارها را درگیر نمیکند به دلیل این که تا زمانی که صنعت وجود دارد این شغل نیز پایدار است. شما همچنین میتوانید در یک لحظه صنعتی که در آن مشغول هستید را بدون این که حرفه تان را تغییر دهید عوض کنید. در سال­های اخیر شرایطی به وجود آمده است که بسیاری از کسب و کارها را نابود کرد اما جوشکارها به راحتی به کار کردن در صنایع کشتی سازی روی آوردند. جنگ­های اخیر تغییر قابل توجهی را در بودجه تخصیص داده شده به صنایع دفاعی را ایجاد کرده و جوشکارها نیز بخشی از این تغییر بوده اند.

با نگاهی به آینده به این حقیقت پی میبریم که زیرساخت های کشور ما در حال فرسوده شدن است و این اتفاق در چند دهه اخیر بسیار قابل توجه است و تعمیر و تعویض این زیرساخت ها هزینه زیادی را در پی دارد. جوشکارها عضو جدایی ناپذیری برای اجرایی سازی این تغییرات هستند. فرقی ندارد که این پروژه ساخت پل است یا نیروگاه هسته­ای و یا حتی حفاری برای استخراج نفت، جوشکارها تا زمانی که دنیا به انرژی نیاز دارد مورد نیاز هستند. به عبارت دیگر هیچ صنعتی بدون جوشکاری نمیتواند به فعالیتش ادامه دهد. در حالی که با نظری به آینده شرایط کاری جوشکاران در حال بهتر شدن است بسیاری از کسب و کارها در حال ناپدید شدن هستند و این جوشکاری را به فرصت ایده آلی برای افراد تبدیل میکند.

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .