روش جوش دادن آلومينيوم به آهن

آيا مي توان آهن را به آلومينيوم جوش داد؟

سوالي كه ممكن است براي شما پيش بيايد اين است كه آيا مي توان آلومينيوم را به آهن جوش داد؟ پاسخ كوتاه: بله

شما می توانید آلومینیوم را به راحتی با بسیاری از فلزات از طریق اتصال چسب یا بست مکانیکی متصل كنيد. با این حال ، برای جوشکاری آهن به آلومینیوم، نياز به دانستن تکنیک های خاصی داريد.

هنگامی که فلزاتی مانند فولاد ، مس ، منیزیم یا تیتانیوم به طور مستقیم با آلومینیوم جوش داده می شوند ، ترکیبات فلزی بسیار شکننده اي ايجاد مي شود. برای جلوگیری از جدا شدن جوش بين آلومينيوم و ساير فلزات، باید طی فرآیند جوشکاری قوس ، فلز دیگر را از آلومینیوم مذاب جدا کنید. در اين مقاله شما را با دو روش رایج برای انجام اين كار آشنا مي كنيم.

ساخت درب و پنجره فلزي در تهران

جوشكاري سيار در جنوب تهران

جوشكاري سيار در شمال تهران

جوشكاري سيار در غرب تهران

جوشكاري سيار در شرق تهران

نمونه كارهاي آهنگري سيار در تهران

روش اول : استفاده از قطعه فلزي سازگار با آلومينيوم و آهن

يكي از روش ها براي جوشکاری آلومینیوم به آهن، استفاده يك فلز انتقالي است كه معمولا براي جوش دادن فلزات غيرمشابه مورد استفاده قرار مي گيرد. در واقع اين روش شامل استفاده از فلزي است كه بخشي از آن به آلومينيوم جوش داده مي شود و بخش ديگري از آن به آهن سازگار باشد.

جوش اصطکاک ، جوشکاری فلش (یا جوشکاری فشار گرم) و جوش قوس الکتریکی از اين مدل از جوشكاري (انتقال بين فلزي) پيروي مي كنند.

با روشهایي مانند GMAW یا GTAW مي توان جوش آلومينيوم به آهن را انجام داد. یک طرف از اين فلز براي جوش آهن و طرف دیگر آن براي جوش دادن به آلومینیوم مورد استفاده قرار مي گيرد.

برای جلوگیری از داغ شدن قطعه فلزي در حین جوشکاری ، بهتر است ابتدا جوش آلومینیوم را انجام دهید كه حرارت را كمتر انتقال مي دهد. در صورت انجام جوش آهن، گرمای بيشتري توليد مي شود كه قطعه را داغ مي كند.

روش دوم براي جوش دادن آهن به آلومينيوم: آهن را قبل از جوشکاری با روكش آلومينيوم بپوشانید

 روش دیگري که بسیاری از افراد برای جوشکاری آلومینیوم به آهن استفاده می کنند ، پوشش غوطه وری است که معمولاً به آن آلومینیزه كردن نيز گفته مي شود. يعني قبل از جوشکاری فولاد و آلومینیوم با یکدیگر ، ابتدا جنس روكش فولاد به آلومینیوم تبديل مي شود.

پس از روکش آلومينيومي آهن، در صورت دقت لازم می توان بخش مورد نظر را به آلومینیوم جوش داد ، البته بايستي اين كار با دقت لازم انجام شود تا از وارد شدن قوس بر روی فولاد جلوگیری شود. برای هدایت قوس روی قسمت آلومینیومی باید از تکنیک خاصی استفاده شود

روش دیگر پوشش برای جوشکاری آلومینیوم به فولاد شامل پوشش سطح فولاد با لحیم نقره و سپس جوشکاری آن به آلومينيوم با استفاده از آلیاژ پرکننده آلومینیوم مي باشد.

لطفا توجه داشته باشید که روش هايي كه در بالا گفته شد معمولاً فقط برای آب بندی استفاده می شوند و استحكام خيلي بالايي ندارند.

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .